Aby zgubić zbędne kilogramy niekiedy nie kończy się na pierwszej lepszej diecie i ćwiczeniach. Co więcej, nawet jeśli mamy dietę ułożoną indywidualnie przez specjalistów, a ćwiczymy pod okiem trenera to i tak z pewnością przyda nam się wiedza dotycząca kilki trików, dzięki którym szybciej schudniemy. I tak zacznijmy od naczyń, na których jemy swoje posiłki.

W jaki sposób szybciej utracimy wagę ?

Najwięcej uwagi zwracajmy na ich rozmiar. Tu wielkie znaczenie ma podejście psychologiczne, dlatego starajmy się wybierać mniejsze talerze. Dzięki nim będziemy mieć wrażenie, że zjedliśmy naprawdę dużo. Kolejnym ciekawym trikiem stosowanym dość często nawet przez osoby, które nie są na ścisłej diecie jest mycie zębów po możliwie każdym posiłku. Ma to właściwie dwie zalety. Po pierwsze dbamy o nasze zęby. Po drugie – po umyciu zębów nie mamy ochoty na kolejne posiłki. Tu znów działa psychologia, a niekiedy nawet lenistwo, gdyż nie chce się nam myć zębów po raz drugi. Jakby nie było metoda naprawdę działa. Wracając do samego procesu jedzenie starajmy się także dokładnie przeżuwać każdy kęs. Początku są tu ciężkie, gdyż taki kęs trzeba przeżuć nawet 30 razy. Dzięki temu do naszego mózgu szybciej dotrze informacja, że właściwie jesteśmy już najedzeni i nie będziemy mieli ochoty na dalsze posiłki.

Jak szybko zrzucić wagę ciała ?

I kolejny trik, który nie jest związany z jedzeniem, ale równie ważny podczas procesu odchudzania – to spanie. Wielu z nas chyba sobie nawet nie zdaje sprawy jak ważne jest to, byśmy się po prostu wysypiali. Nasz organizm po każdym dniu potrzebuje chwili dla siebie. Najlepszy odpoczynek to przede wszystkim sen. To właśnie wtedy nasze ciało się relaksuje. Nie zapominajmy także, że w tym czasie także chudniemy. Starajmy się zatem chodzić spać mniej więcej o tej samej porze i wstawać. Uregulowanie tych godzin jest kluczowe. Wyżej wymienione triki pozwolą nam przyspieszyć proces gubienia zbędnych kilogramów. Niektóre z nich są niezwykle proste, dlatego postarajmy się jak najszybciej wdrożyć je w swoje życie. Jeśli ciężko nam zaakceptować tak duże zmiany zastosujmy metodę małych kroczków.